Zostaw wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a wkrótce skontaktujemy się z Tobą

Zostaw wiadomość

Historia rodziny Maledetti Toscani

 

Nasza rodzina nazywa się QUADRI, jesteśmy z Montepulciano, przepięknego miasteczka położonego w Toskanii, znanego z architektury oraz wyśmienitego Vino Nobile.

Nasz prapradziadek w odległym 1848 roku, po kilku latach pracy w kopalni, rozpoczął działalność sprzedawcy papieru-introligatora. Potem nastąpiło wiele wydarzeń historycznych, które się na siebie nałożyły, jak upadek Granducato di Toscana, działalność Garibaldiego oraz Zjednoczenie Włoch, pierwsza wojna światowa oraz przejęcie władzy przez Mussoliniego. I tak dochodzimy do roku 1932, roku w którym Livio Quadri (nasz dziadek) przeniósł działalność do magazynów, piwnic i refektarzy dawnego klasztoru Braci od Świętego Stefana.

Począwszy od lat 50-tych aż do 90-tych dwaj bracia Paolo i Tommaso podjęli się kontynuacji obranej ścieżki zawodowej, przemierzanej z zaangażowaniem, rozwagą i miłością dla owej działalności zapoczątkowanej wiele lat wcześniej.

W 1999 dokonano całkowitej rewitalizacji dawnego sklepu. Dziełem przypadku jest odkrycie etruskiego grobowca z III wieku przed naszą erą wraz z oryginalną podłogą, podziemny spichlerz oraz cysterna na wodę deszczową.

Maledetti Toscani jest od wielu dziesięcioleci punktem odniesienia dla I Poliziani, wczasowiczów i wielu innych sławnych gości jak Pirandello, Curzio Malaparte, Federico Fellini, książę Karol z Wielkiej Bretanii, politycy, artyści, intelektualiści. Wraz z wejściem do spółki Nicoli, Aleksandra i Soni nasza działalność nieustannie się rozwija, nawet w mało sprzyjającym kontekście gospodarczym. Rodzi się w ten sposób w Cortona roześmiane miasteczko o etruskim rodowodzie, znane na całym świecie, nowy Maledetti Toscani Store.