Zostaw wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a wkrótce skontaktujemy się z Tobą

Zostaw wiadomość

Buty Męskie z skóra Krokodyla

Nowe produkty

Najczęściej Kupowane

Buty Męskie z skóra Krokodyla  - officina66.pl

Buty Męskie z skóra Krokodyla

Jest 27 produktów.

Pokazano 1-27 z 27 pozycji

Buty męskie z skóra Krokodyla, wykonane ręcznie z autentycznej postarzanej skóry aligatora Mississippiense, szlachetnej skóry, która upiększa prestiżowy design. Piękno charakterystycznych łusek potęgują niepowtarzalne efekty chromatyczne dzięki ręcznej technice farbowania, zdolnej nadać skórze krokodyla opalizujące niuanse i niezwykły połysk. 

Komercjalizacja naszych produktów przebiega według surowych zasad oraz podlega Konwencji Waszyngtońskiej z 1973 roku (tzw. CITES - Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora), która reguluje handel chronionymi gatunkami.

Celem ochrony zwierząt zagrożonych wyginięciem niezwykle ważnym jest przestrzeganie ustanowionych zasad. Niestety bardzo często w obiegu handlowym pojawiają się artykuły wyprodukowane i eksportowane bez żadnych zezwoleń, począwszy od pozwolenia na polowanie. Dlatego też bardzo ważnym jest, aby nie ulegać pokusie nabycia produktu o cenie mocno zaniżonej, ale który z pewnością naraża na wyginięcie gatunki objęte CITES.
Wysoka cena wynika nie tylko z ograniczonej ilości zezwoleń na importowanie skór z krokodyla oraz z wysokich opłat celnych nałożonych na skóry egzotyczne, ale także z ich wyjątkowej jakości, całościowo wykonanych we Włoszech, w jednej z najlepszych i najbardziej ekskluzywnych garbarni, która dostarcza luksusowych skór na produkcję produktów kosztownych i najwyższej jakości.
 Należy zdać sobie sprawę z bardzo ważnej rzeczy: skóra krokodyla jest bardzo cennym rodzajem skóry, również bardzo trudnym do nabycia, stąd też jej wartość nie jest liczona na kilogramy czy metry, ale na centymetry!!!
Poza tym stawanie się ekspertem w zakresie skór z krokodyla wymaga przynajmniej 6 lat doświadczenia w tym sektorze!!! Jest to fach, który mogą nabyć nieliczne osoby, jako iż nie istnieje żadna szkoła, w której można się go nauczyć. Jedyną prawdziwą szkołą jest stopniowe poznawanie jej sekretów oraz doświadczenie wielu lat pracy, gdyż tylko w ten sposób jest się w stanie naprawdę zrozumieć, jak odróżnić prawdziwą skórę z krokodyla, autentyczną, szlachetną, wysokiej jakości i o doskonałej stylistyce, od każdej innej skóry tłoczonej lub niskiej jakości, z pewnością o wiele tańszej, ale również o wiele bardziej „odpadkowej”.
 Czasami bardzo trudno jest rozróżnić skórę krokodyla od skóry aligatora lub kajmana. Różnica ta jest jednak szczególnie ważna, jako iż jakość skóry krokodyla jest znacząco różna w zależności od gatunku. Skóry aligatora i krokodyla uważane są za klasyczne, są najwyższej jakości oraz bardzo drogie. Skóra kajmana jest produktem o niższej jakości, ale jest także o wiele tańsza w sprzedaży hurtowej, jest jej również o wiele więcej w obiegu. Chociaż skóra kajmana ma swoje miejsce na rynku, możliwość pomyłki jest duża, stąd też konsument musi być czujny. Bardzo często produkty wykonane ze skóry kajmana są oznakowane jako wykonane ze skóry krokodyla lub aligatora oraz sprzedawane po wysokich cenach, jako tego typu rodzaj skóry szlachetnej. Czasami skóra aligatora jest oznakowana jako skóra krokodyla, a skóra krokodyla jako skóra aligatora. Niekiedy pomyłka ta wynika z przyczyn wynikających z różnic kulturowych. Amerykanie, na przykład, mają tendencję do tego, aby nazywać "krokodylem" aligatora, z kolei Europejczycy do tego, aby na "aligatora" mówić krokodyl.