Zostaw wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a wkrótce skontaktujemy się z Tobą

Zostaw wiadomość

Skóra garbowana roślinnie

Skóra, z której powstają nasze produkty, poddawana jest garbowaniu roślinnemu, które jest najstarszym znanym sposobem garbowania. Tak przygotowana skóra jest jednym z najbardziej pożądanych włoskich materiałów, a w konsekwencji są nimi również produkty z niej wykonane, czyli właśnie oferowane przez nas torebki, portfele oraz torby podróżne, które w naszym zamierzeniu od zawsze są produktami ekskluzywnymi. 

W garbowaniu roślinnym wykorzystywane są tylko taniny naturalne otrzymywane z kory drzew. Sprawia to, że skóra jest materiałem naturalnym w najwyższym możliwym stopniu. Tanina pełni podstawową rolę w przekształceniu skóry właściwej zwierzęcia w materiał zwarty i wytrzymały.

Kasztan, jak i również kebraczo, są dawnymi taninami i uzyskuje się je z kory tych drzew.

Najcenniejszą cechą skóry garbowanej roślinnie jest jej dynamiczność, tj. fakt, że wraz z upływem lat zmienia ona swój wygląd, mówi się także, że im bardziej skóra ta się starzeje, tym więcej zyskuje na wartości i pięknie.

Również odcienie koloru mogą się zmieniać wraz z mijającym czasem, co jest również zasługą działania tanin.

Powoduje to, że torebki wykonane z tego materiały uzyskują efekt vintage wraz z użyciem.

Pragniemy tutaj przypomnieć klientom, że skóra skórze nie jest równa, dokładnie tak samo jak w przypadku człowieka. Mówimy tutaj o skórze suchej lub tłustej, delikatnej lub mniej wrażliwej. Oczywiście typ skóry wpływa na działanie tanin. Stąd też możemy stwierdzić, z ogromną dumą, że każda skóra jest jedyna w swoim rodzaju.

Dodatkowo wykorzystywane przez nas skóry są doskonale wykończone również powierzchniowo celem uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu. Kolor jest nanoszony na skórę w sposób delikatny i może się zdarzyć, aczkolwiek są to rzadkie przypadki, że podczas pierwszego użycia dojdzie do jego nieznacznej utraty. Jeśli zauważą Państwo pofarbowane ubranie, należy je wyprać, aby pozbyć się niepożądanego koloru. Dlatego też przed pierwszym użyciem zaleca się przetrzeć torbę bawełnianą szmatką.

Jeszcze inną wspaniałą cechą charakterystyczną dla tej skóry, a zarazem jej mocnym punktem, jest jej zdolność do przekształcania się, co oznacza, że jeśli dojdzie do jej zadrapania, wystarczy ją potrzeć parę razy w miejscu wystąpienia zadrapania, aby je usunąć.

Skóra prana

Proces prania skóry jak i jej farbowanie poprzez całkowite zanurzenie jest procesem odwrotnym do klasycznego farbowania skór, co oznacza, że zazwyczaj galanteria skórzana przygotowuje wyroby ze skóry korzystając ze skór już gotowych; w naszym przypadku zakup skór następuje natomiast w postaci roślinnego crustu pokrytego łojem (co czyni skórę bardziej miękką), a następnie jest ona wytwarzana. Ukończywszy proces produkcji torby wraz z szyciem, umieszczeniem zamków oraz różnorakich akcesoriów, przechodzi się do fazy farbowania. Torby są umieszczane w bębnie do garbowania, procedura ta sprawia, że kolor jest bardziej żywy i błyszczący. Po farbowaniu, wyroby są natłuszczane tłuszczem, który działa jak płyn zmiękczający, którego używamy zazwyczaj przy praniu ubrań, lub jak krem, który nakładamy na skórę, aby ją odpowiednio nawilżyć. Otrzymany efekt to torba bardzo miękka i aksamitna. Po fazie natłuszczania następuje faza wirowania. Również i ten proces przypomina ten, który zachodzi w klasycznej suszarce, dzięki której suszymy nasze ubrania. W rezultacie otrzymujemy torbę w efekcie vintage całkowicie roślinną i włoską. Akcesoria dołączone do torbą po zetknięciu z wodą uzyskują efekt postarzenia, są matowe. To właśnie jest efekt vintage, którym pragniemy uzyskać.