Zostaw wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a wkrótce skontaktujemy się z Tobą

Zostaw wiadomość

CUOIO SANTA CROCE

Czym jest skóra Santa Croce? Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy cofnąć się do przeszłości, a dokładniej do Florencji z końca 1500 roku, do okresu pełnego Odrodzenia. W tym dokładnie momencie historycznym rozwinęło się wiele warsztatów rzemieślniczych, które zaproponowały nowy sposób obróbki skóry. To właśnie w uliczkach przystających do placu Santa Croce powstało wiele z tych warsztatów i laboratoriów, którym udało się stworzyć wyrób jedyny w swoim rodzaju, ze względu na jego piękno i wytrzymałość. Nie trzeba było wiele czasu, aby produkt ten przyciągnął kupców z całej Europy i przyniósł bogactwo wielu florenckim rodzinom z tamtego okresu. Wraz z upływem wieków oraz nadejściem rewolucji przemysłowej, ten sposób produkcji skór stał się nieopłacalny i skóra Santa Croce przepadła wraz z tajemnicami i metodami tego rzemiosła.

Rodzina Pratesi od wielu lat angażuje się w poszukiwanie tych starych technik obróbki i dziś wreszcie napawa nas duma ponieważ możemy zaprezentować produkt, który jest bardzo zbliżony do tej starodawnej skóry. Skóra ta, jedyna w swoim rodzaju, jeśli chodzi o połysk, wytrzymałość i giętkość, nadaje naszym produktom wygląd wyjątkowy i ekskluzywny. Do garbowania wykorzystywane są barwniki roślinne, a dokładniej cechy konserwujące tanin zawartych w korze drzew, w tym przypadku kasztana.

Garbowanie roślinne jest najstarszym ze znanych sposobów garbowania, jest najbardziej przyjazne dla środowiska, jako iż w procesie tym wykorzystywane są produkty naturalne. Również samo farbowanie jest wykonywane ręcznie przy użyciu kolorów naturalnych pochodzenia roślinnego. Zakup produktów ze skóry Santa Croce to nie tylko nabycie przedmiotu najwyższej jakości, to także podróż zmysłów w czasie i przestrzeni.