Zostaw wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a wkrótce skontaktujemy się z Tobą

Zostaw wiadomość

Wyrób naszych produktów ze skóry

GARBOWANIE ROŚLINNE – Owoc dawnej sztuki

Cierpliwa i powolna obróbka wyprawionej skóry owocuje narodzinami produktu jedynego w swoim rodzaju, miękkiego i trwałego. Metamorfoza następuje powoli, poprzez łańcuch stopniowych przejść, które zajmują mniej więcej 30 dni i zamyka się w niezliczonych rodzajach technik wykończeniowych, w których doświadczenie rękodzielnicze garbarzy wznosi się do rangi prawdziwej ekspresji artystycznej. Tak ulega przekształceniu nie obrobiona skóra w niepowtarzalny surowiec, który z czasem, uszlachetnia się w dotyku i wytworności. Sekretem garbowania roślinnego są garbniki, tj. naturalne ekstrakty występujące w pniach i korze drzew takich jak quebracho, kasztan i mimoza. Pozyskiwanie garbników odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego, metodami, które gwarantują jego ochronę umożliwiając naturalne odradzanie się roślin. Mieszanki garbników przenikają do nie wyprawionej skóry podczas garbowania, realizowanego w dużych, drewnianych bębnach. Jest to proces tak nadzwyczajny jak naturalny, to wypadkowa powolnego upływu czasu oraz umiejętności manualnych mistrzów rękodzieła.

 

KONSORCJUM PRAWDZIWA WŁOSKA SKÓRA GARBOWANA ROŚLINNIE

 

W sercu okręgu toskańskich garbarń, mistrzowie rzemieślnicy, spadkobiercy doświadczenia i wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie, dokonują jeszcze dziś, z dbałością o szczegóły i z cierpliwością, które cechowały odległe czasy, garbowania roślinnego – jest to powolny proces obróbki, na bazie naturalnych ekstraktów, który przekształca surową skórę w skórę garbowaną, przy pełnym poszanowaniu środowiska.

 

Cenna tradycja rzemieślnicza jest przekazywana od prawie 200 lat wśród członków Konsorcjum Prawdziwej Włoskiej Skóry Garbowanej Roślinnie, tradycja ta łączy dawne sposoby garbowania z najbardziej zaawansowaną technologią.

 

31 garbarń wchodzących w skład Konsorcjum gwarantuje, że proces garbowania odbywa się przy pełnym poszanowaniu środowiska i człowieka. Są to różne podmioty gospodarcze połączone wspólna filozofią: tworzeniem skóry najwyższej jakości.

 

 

 

NASZE CELE

 

Nadrzędnym celem Konsorcjum Prawdziwej Włoskiej Skóry Garbowanej Roślinnie jest od zawsze promowanie na świecie specyficznych cech własnej obróbki rzemieślniczej:

Żadne zwierzę nie jest zabijane tylko i wyłącznie celem uzyskania skóry, która jest otrzymywana jako produkt uboczny w procesie pozyskiwania mięsa. Tak pozyskana skóra jest używana przez garbarnie.

Ogromne inwestycje garbarń w instalacje oczyszczające zapewniają pełne poszanowanie człowieka oraz środowiska.

Surowe wytyczne, do których podmioty zrzeszone w Konsorcjum muszą się dostosować (dziś przepis UNI) zapewniają naturalny przebieg całego procesu dokonanego przy użyciu garbników roślinnych uzyskanych z pnia i kory drzew takich jak kasztan i argentyński kebraczo.

Pozyskiwanie garbników odbywa się w sposób, który nie zubaża zasobów leśnych.

Skóra garbowana roślinnie jest w całości biodegradowalna i odpowiednia dla osób uczulonych na chrom.

Cały proces produkcyjny, od skóry surowej po wykończony surowiec, odbywa się w Toskanii

Wygarbowana skóra nadaje się do najróżniejszych obróbek, wykazując się wyjątkową giętkością i mnogością zastosowań

Oryginalność surowca jest gwarantowana certyfikatem gwarancyjnym umieszczonym na każdym produkcie wykonanym ze skóry garbowanej roślinnie. Karteczka certyfikatu jakości pozwala na zidentyfikowanie garbarni oraz producenta, zapewniając pełną kontrolę jakości.

 

ZNAK JAKOŚCI

 

Znak, który stanowi różnicę. Konsorcjum Prawdziwej Włoskiej Skóry Garbowanej Roślinnie jest właścicielem marki o tej samej nazwie, która narodziła się celem zagwarantowania jakości skór wyprodukowanych w zrzeszonych garbarniach.

Ze współpracy z Ośrodkiem Eksperymentalnym Skór, narodził się regulamin nastawiony na ochronę podmiotów produkcyjnych oraz ostatecznego konsumenta: surowe wytyczne dla procesu garbowania roślinnego, będące dziś przepisem UNI 10885.

Jako dodatkową gwarancję jakości skór, zrzeszone garbarnie oferują klientom, poprzez zawarcie odpowiedniej umowy, możliwość rozpoznania ich kolekcji poprzez certyfikaty gwarancji. Certyfikat "Vera Pelle Italiana Conciata al Vegetale", ponumerowane ciągiem, umożliwia na zidentyfikowanie garbarni-dostawcy skóry oraz producenta wyrobu, poświadczając ponadto, że skóra była garbowana wyłącznie przy użyciu ekstraktów roślinnych, a nie substancji chemicznych szkodliwych dla człowieka.

To narzędzie rozpoznawcze, oprócz bycia jakościową identyfikacją skóry, a także jej obróbki rzemieślniczej, gwarantuje klientom najwyższe bezpieczeństwo oraz pewność nabycia produktu najwyższej jakości.