Zostaw wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a wkrótce skontaktujemy się z Tobą

Zostaw wiadomość

Aby móc się cieszyć butami jak najdłużej warto pamiętać o kilku drobnych, ale istotnych zabiegach pielęgnacyjnych:

Najlepiej nie zakładać tej samej pary butów przez dwa/trzy dni z rzędu. Przerwa w użytkowaniu obuwia umożliwi odparowanie nadmiernej ilości wilgoci, która gromadzi się wewnątrz butów, co z kolei zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Po zdjęciu buty powinny być przechowywane w drewnianych prawidłach: zapobiegają one powstawaniu zmarszczeń oraz wspomagają suszenie. Dzięki prawidłom możliwe jest utrzymanie pięknej formy butów przez wiele lat.

Przed przystąpieniem do polerowania butów należy zawsze przeczyścić je bawełnianą szmatką. Buty należy polerować woskiem: powinno się je energicznie szczotkować, a następnie usunąć nadmiar wosku bawełnianą szmatką. Wosk ma za zadanie nawilżyć skórę oraz uzupełnić ubytki w warstwie natłuszczającej.

Poprawne nawilżenie i natłuszczenie obuwia wymaga użycia środków pielęgnacyjnych odpowiednich do danego typu skóry.

 Aby dobrze zakonserwować obuwie warto używać odpowiednich szczotek do usuwania zanieczyszczeń, dobranych kolorystycznie substancji natłuszczających (w tym samym kolorze co buty), szczotek do nakładania wosku oraz miękkich szmatek. Do skór zamszowych najbardziej odpowiednie są szczotki z blaszkami z kauczuku, z kolei do skór cielęcych poleca się szczotki z końskiego włosia.

Warto pamiętać, że natłuszczanie butów z ozdobnymi wzorami brogsów powoduje przedostanie się tłuszczu również do ozdobnych dziurkowań. Należy dokładnie wyszczotkować te elementy gdyż każda pozostałość będzie wzmagać osiadanie kurzu. Substancję natłuszczającą należy nakładać z umiarem.

 Podczas zakładania butów powinno się korzystać z łyżek do butów, aby uniknąć deformacji tylnej części obuwia. Natomiast podczas ich zdejmowania warto całkowicie poluzować sznurówki, można wtedy swobodnie wyjąć stopę z buta.

Jeśli buty nie będą użytkowane przez dłuższy czas, zaleca się nałożenie delikatnej warstwy substancji natłuszczającej, po czym należy je odłożyć do pudełka, podeszwami do dołu.

Przestrzeganie tych drobnych rad pozwoli dobrze zakonserwować buty, tak aby wyglądały zawsze jak nowe !

Zespół OFFICINA 66