Zostaw wiadomość


Niestety nie jesteśmy w tej chwili dostępni. Wyślij nam wiadomość, a wkrótce skontaktujemy się z Tobą

Zostaw wiadomość

Nowe produkty

Najczęściej Kupowane

Skóra garbowana roślinnie a skóra prana

Skóra garbowana roślinnie a skóra prana

A teraz kilka słów o skórze, z której powstają nasze produkty. Skóra ta poddawana jest garbowaniu roślinnemu, które jest najstarszym znanym sposobem garbowania. Tak przygotowana skóra jest jednym z najbardziej pożądanych włoskich materiałów, a w konsekwencji są nimi również produkty z niej wykonane, czyli właśnie oferowane przez nas torebki, portfele oraz torby podróżne. 

W garbowaniu roślinnym wykorzystywane są tylko taniny naturalne otrzymywane z kory drzew. Sprawiają one, że skóra jest materiałem naturalnym w najwyższym możliwym stopniu. Tanina pełni podstawową rolę w przekształceniu skóry właściwej zwierzęcia w materiał zwarty i wytrzymały. Kasztan, jak i również kebraczo, są dawnymi taninami i uzyskuje się je z kory tych drzew.

Najcenniejszą cechą skóry garbowanej roślinnie jest jej dynamiczność, tj. fakt, że wraz z upływem lat zmienia ona swój wygląd. Mówi się, że im bardziej skóra ta się starzeje, tym bardziej zyskuje na wartości i pięknie. Także odcienie koloru mogą się zmieniać wraz z mijającym czasem, co również jest zasługą działania tanin. Powodują one także, że torebki wykonane z tego materiału uzyskują efekt vintage wraz z ich eksploatacją.

Przy okazji pragniemy przypomnieć, że skóra skórze nie jest równa, dokładnie tak samo jak w przypadku człowieka. Mówimy tutaj o skórze suchej lub tłustej, delikatnej oraz mniej wrażliwej. Oczywiście typ skóry wpływa na działanie tanin. Stąd też każda skóra jest jedyna w swoim rodzaju.

Dodatkowo wykorzystywane przez nas skóry są doskonale wykończone powierzchniowo, co pozwala uzyskać jak najbardziej naturalny efekt.

Jeszcze inną wyjątkową cechą charakterystyczną dla tego typu skóry, a zarazem jej mocnym punktem, jest zdolność do przekształcania się, co oznacza, że jeśli dojdzie do jej zadrapania, wystarczy ją potrzeć parę razy w miejscu wystąpienia zadrapania, aby je usunąć.

Skóra ta jest farbowana ręcznie gąbką. Cechą charakterystyczną tego sposobu farbowania skóry jest to, że kolor jest nanoszony ręcznie, a zatem jego gama odcieniowa jest niezwykle bogata i intensywna. A zatem dziś, tak jak wiele lat temu, rzemieślnicza tradycja typowa dla włoskich garbarń nadal trwa!

Innym sposobem przygotowania skóry jest jej ... PRANIE. Proces prania skóry, jak i jej farbowania poprzez całkowite zanurzenie jest działaniem odwrotnym w stosunku do klasycznego procesu farbowania skóry. Otóż zazwyczaj wyroby ze skóry powstają ze skór już "gotowych", natomiast w przypadku skór pranych korzysta się z roślinnego crustu pokrytego łojem (co czyni skórę bardziej miękką), a następnie jest ona odpowiednio przygotowywana. Po ukończeniu procesu stworzenia torby, czyli torba jest już uszyta, z zamkami oraz wszystkimi akcesoriami, przechodzi się do fazy farbowania. Farbowanie polega na umieszczeniu gotowych wyrobów w bębnie do garbowania, dzięki czemu kolor jest bardziej żywy i błyszczący. Po farbowaniu, na wyroby jest nanoszony tłuszcz. Działa on jak płyn zmiękczający, którego używamy zazwyczaj przy praniu ubrań, lub jak krem, który nakładamy na skórę, aby ją odpowiednio nawilżyć. W rezultacie otrzymuje się bardzo miękką i aksamitną torbę. Po ponownym, odpowiednim natłuszczeniu wyrobu, przechodzi sie do fazy wirowania. Proces przypomina ten, który zachodzi w klasycznej suszarce, którą używany do suszenia ubrań. W ostateczności otrzymany produkt ma charakter vintage, w pełni "roślinny" i oczywiście włoski. Z kolei akcesoria dołączone do torby po zetknięciu z wodą uzyskują efekt postarzenia, są matowe.

Zostaw odpowiedź